Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Folklor z Tajwanu, Serbii, Irlandii, Czech i Polski zagościł w starej parowozowni {WIDEO, ZDJĘCIA} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Folklor z Tajwanu, Serbii, Irlandii, Czech i Polski zagościł w starej parowozowni {WIDEO, ZDJĘCIA}
22-08-2016 04:49   Janusz Ludwiczak
W niedzielny wieczór w starej parowozowni przy ul. Kolejowej 23 zrobiło się kolorowo i bajecznie, a to dzięki koncertu finałowego "Kontrasty" na zakończenie XVI Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje 2016". Na obrotowej scenie wystąpiły zespoły folklorystyczne z Irlandii, Serbii, Czech, Tajwanu i Polski.

Na scenie, która znajdowała się na kolejowej obrotnicy w starej parowozowni z 1892 roku wystąpiły zespoły folklorystyczne: Lidova Muzika z Czech, Trim The Velvet z Irlandii, Dimitrije Tucovic z Serbii, Joy Dance z Tajwanu, a także Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy z Tarnowa oraz gospodarze Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego. Gościnnie wystąpili: Miejska Orkiestra Dęta z miasta Kalety, Maja Przybysz i Zuzanna Szaban z Teatru akrobatycznego Z głową w chmurach oraz na rurze zatańczyli Małgorzata Majchrzak i Wojciech Ryczykowski.

W trakcie galowego koncertu "Kontrasty" Festiwalu "Integracje" przyznano również nagrodę publiczności, którą otrzymała Serbia, a także nagrody za uczestnictwo członków zespołu w Turnieju Sportów Tradycyjnych "Pierścieniówka", który odbył się w środę na poznańskiej Malcie.

Światowy Przegląd Folkloru "Integracje" odbywa się zawsze w połowie sierpnia od 2001 roku. Jego celem jest pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw i wspólna integracja. Portal lazarz.pl był patronem medialnym wydarzenia.

Poniedziałkowy koncert inauguracyjny - "Biesiada Ludowa w Parku Wilsona" oraz koncert finałowy "Kontrasty" ze starej parowozowni transmitowaliśmy dla Państwa na żywo. Retransmisję można zobaczyć na stronie www.live.lazarz.pl. Poniżej również obszerna relacja filmowa.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (2)

23-08-2016 01:03:56
jabożena
byłam.Brawa dla organizatorów i wykonawców.Czułam się zaproszonym gościem.Kolorowe stroje ,skoczne tańce. Ciekawe aranżacja i oświetlenie sceny.Gratuluje pomysłu.Czekam do następnego festiwalu.
22-08-2016 12:47:20
jaewa
byłam, widziałam. Brawa dla wykonawców i organizatorów. (minus dla polskiej orkiestry dętej - żenada )
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: