Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Aż 75 tysięcy osób odwiedziło pływalnię letnią przy Arenie. Z basenów można korzystać do 30 września - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Aż 75 tysięcy osób odwiedziło pływalnię letnią przy Arenie. Z basenów można korzystać do 30 września
05-09-2018 14:54   Janusz Ludwiczak
Jak już informowaliśmy pływalnia letnia w Parku Kasprowicza nie została zamknięta w niedzielę wraz z końcem wakacji. Z basenów pod chmurką przy Arenie będzie można korzystać aż do końca września.

Potwierdziły się nasze informacje z czwartku. Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza będzie czynna aż do końca września.

– Decyzją Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania Tomasza Lewandowskiego pływalnia letnia w Parku Kasprowicza będzie czynna we wrześniu codziennie w godzinach 11:00 – 18:00 – informuje Filip Borowiak, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych pływalnia będzie zamykana.

W wakacje kąpielisko przy Arenie biło rekordy popularności. W sumie od 2 lipca do 31 sierpnia z basenów pod chmurką skorzystało ponad 75 tysięcy osób!

– W rekordowym dniu – 4 sierpnia (sobota) – basen w Parku Kasprowicza odwiedziło ponad 3,5 tys. osób – wylicza Filip Borowiak z POSiR-u.

Przypomnijmy. W październiku zeszłego roku ruszyła kompleksowa modernizacja kąpieliska przy Arenie. Inwestycję w końcu udało się rozpocząć, mimo, iż Poznańskie Inwestycje Miejskie miały problem z wyborem wykonawcy. W pierwszym przetargu nie wypłynęła żadna oferta, zaś do drugiego zamówienia ofertę nadesłała tylko jedna firma.

W ramach inwestycji wymieniono całkowicie stare instalacje wodne i techniczne, remont przeszła filtrownia i budynek szatni oraz zaplecza technicznego. Wyburzono całkowicie dotychczasowe baseny, w ich miejscu powstał nowy duży basen, brodzik dla dzieci z wodnym placem zabaw.

Jednak po przebudowie spłycony został duży basen, którego głębokość wynosić będzie teraz od 1,2 do 1,4 m (do tej pory najgłębsze miejsce miało 1,8 m). Cześć średniego basenu została zasypana. W jego miejscu zbudowane zostały zbiorniki wraz z instalacją techniczną uzdatniania wody. Oprócz tego pojawiła się nowa zjeżdżalnia. Kręconą rynnę zastąpiła zjeżdżalnia falista, podobna do tej na Termach Maltańskich.

Wykonawca zrealizował inwestycję do końca maja, w czerwcu odbywały się odbiory techniczne i ostatnie prace kosmetyczne, tak by od 2 lipca mogli z pływalni letniej korzystać miłośnicy kąpieli wodnych i słonecznych, których jak się okazuje są tysiące.

Przebudowa pływalni letniej w Parku Kasprowicza kosztowała ponad 16,3 mln zł.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

17

cze

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Koncert "Psalmy mówią" w wykonaniu Andrii Merkhel – ukraiński kompozytor, kurator projektów teatralnych i artystycznych oraz wykonawca

20

cze

14:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla seniorów - Wikliniarstwo

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: