Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zmarł prezes "Skorpionów" Kibice modlili się w kościele Św.Anny w intencji śp. Tomasza Wójtowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zmarł prezes "Skorpionów" Kibice modlili się w kościele Św.Anny w intencji śp. Tomasza Wójtowicza
13-10-2009 23:33   Janusz Ludwiczak
We wtorek zmarł Tomasz Wójtowicz, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego. Wieczorem, o godz. 18 w kościele Św. Anny ks. Artur Andrzejewski, kapelan "Skorpionów" odmówił msze świętą w intencji śp. Tomasza Wójtowicza.

Tomasz Wójtowicz w godzinach porannych trafił do szpitala z podejrzeniem wylewu krwi do mózg. Jego stan był ciężki. Niestety, we wtorek zmarł w jednym z poznańskich szpitali.

Tomasz Wójtowicz był prezesem Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego, które założył w 2005 roku. To dzięki niemu w Poznaniu znów na golęcińskim stadionie rozgrywany był żużel. Pasją prezesa i założyciela "Skorpionów" był nie tylko sport, ale muzyka. Był gitarzystom w zespole rockowym Bastion.

We wtorek wieczorem w kościele Św. Anny kapelan "Skorpionów", ks. Artur Andrzejewski odprawił msze świętą w intencji śp. Tomasza Wójtowicza. Na mszy wszyscy pogrążeni byli w smutku, nie zabrakło wiernych kibiców ubranych w szaliki "Skorpionów", które na sobie mieli także dwaj ministranci.

Dokładnie, równo dwa tygodnie temu modliliśmy się o zdrowie dla Adama Dyczki. Z lewej strony siedział Tomasz. Nikt się nie spodziewał, że spotkamy się tutaj w takich okolicznościach - podkreślał celebrujący msze św. ks. Artur Andrzejewski, kapelan "Skorpionów".

Po mszy świętej kibice PSŻ wybrali się na stadion, na Golęcinie, by zapalić znicze i wspólnie wspomnieć założyciela i prezesa "Skorpionów".

Wiadomo już, że pogrzeb Tomasza Wójtowicza odbędzie się we wtorek, 20 października o godz. 13:50 na Cmentarzu Junikowo.

Nadal w stanie ciężkim jest 17-letni żużlowiec Adam Dyczko, który uległ wypadkowi 18 września podczas treningu na golęcińskim torze. Młody zawodnik nie opanował motocykla i przewrócił się na torze. Następnie najechał na niego kolejny żużlowiec.

Dla ciężko rannego żużlowca potrzebna jest krew A (Rh+), która można oddawać w Szpitalu Wojewódzkim przy ulicy Juraszów 7/19 lub w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu przy ulicy Marcelińskiej 44. Oddając krew należy zaznaczyć: "krew dla Adama Dyczko".


Komentarze (3)

15-10-2009 10:24:53
max
42 lata w sumie młody człowiek. Oj teraz to już nie będzie ten sam żużel, który może pomału umierać, bo miasto tylko Lecha promuje, a kopacze ostatnio pokazują na co ich naprawdę strać. Ganczarczyk za tego wczorajszego samobója powinien wylecieć.
13-10-2009 15:44:09
wolf
Był to jeszcze młody, pełen energii człowiek, nikt czegoś takiego nie podejrzewał, wszyscy się boimy czy teraz żużel przetrwa, bez głównego twórcy sukcesu PSŻ.
13-10-2009 14:50:09
[*]
[*]
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

17

cze

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Koncert "Psalmy mówią" w wykonaniu Andrii Merkhel – ukraiński kompozytor, kurator projektów teatralnych i artystycznych oraz wykonawca

20

cze

14:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla seniorów - Wikliniarstwo

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: