Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Straciliśmy miejsca postojowe, zostaliśmy osłupkowani" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Straciliśmy miejsca postojowe, zostaliśmy osłupkowani"
16-07-2019 19:11   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy kamienic przy ul. Głogowskiej narzekają, że przed ich posesjami zamontowane zostały słupki, bez konsultacji: – Straciliśmy 15 miejsc postojowych, nie mają gdzie parkować klienci i dostawcy, ciężko też jest wyjechać z bramy – mówi jeden z właścicieli kamienicy przy ul. Głogowskiej.
Podobny problem spotkał lokatorów bloku przy zbiegu ulic Potockiej i Kolejowej: – Został zablokowany cały plac wraz z zaparkowanymi tam autami, kierowcy nie mogą wyjechać – wskazuje Sylwester Sienkiewicz.

Drogowcy zamontowali słupki przy kamienicach na ulicy Głogowskiej w pobliżu kościoła Matki Boskiej Bolesnej, co nie podoba się mieszkańcom.

– Mieszkańcy stracili ok. 15 miejsc postojowych. Od wielu lat po tej stronie można było parkować samochody, o czym świadczy nawet rozróżniony chodnik. Nie ma możliwości dostaw, klienci też nie zaparkują. Ciężko wyjechać z bram. Na dodatek ostatnio kobieta jadąc z wózkiem potknęła się o tej słupki – mówi Wacław [nazwisko na prośbę zainteresowanego do wiadomości redakcji], właściciel jednej z kamienic przy ul. Głogowskiej.

Z "osłupkowania" niezadowoleni są również mieszkańcy bloku przy zbiegu ulic Kolejowej i Potockiej.

– Od samego początku można było parkować pod blokiem, jest to teren naszej wspólnoty. Nikt nie informował nas i nie konsultował z nami postawienie słupków. Cały plac został zablokowany wraz z autami stojącymi na nim, przez co kierowcy nie mogli wyjechać – wskazuje Sylwester Sienkiewicz, mieszkaniec bloku przy zbiegu ulic Potockiej i Kolejowej.

Mieszkańcy postanowili zebrać podpisy pod petycją, którą zamierzają przekazać ZDM, radzie osiedla oraz prezydentowi.

A dlaczego słupki pojawiły się w tych miejscach? Oto zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich.

– Zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Kolejowej i Potockiej oraz ul. Głogowskiej wprowadzane są na wniosek Straży Miejskiej i zostały zatwierdzone przez Miejskiego Inżyniera Ruchu. Wprowadza je Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. Między innymi do ZDM trafiały skargi mieszkańców na stwarzających zagrożenie kierowców oraz uniemożliwianie korzystania z chodników przez pieszych. Przy skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Potockiej – samochody wjeżdżały przez przejście dla pieszych i parkowały na chodniku. To powodowało duże zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Piesi się skarżyli, że kierowcy swoimi manewrami powodują, że nie można przejść chodnikiem lub bezpiecznie czekać na możliwość wejścia na przejście dla pieszych. Placyk przed budynkiem nie ma charakteru parkingu. W razie konieczności zostawiony został wjazd od strony ul. Potockiej – tłumaczy Marcin Idczak, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

– W przypadku ul. Głogowskiej – już wcześniej obowiązywał tam zakaz postoju lub zatrzymywania się. Nie był jednak respektowany przez kierowców. Niemal połowa szerokości chodnika była zajmowana przez nielegalnie parkujące pojazdy, a resztę traktowano jako drogę dojazdową do nielegalnych miejsc parkingowych. Tym samym piesi nie tylko nie mieli możliwości bezpiecznego poruszania się po chodniku, ale wręcz często nie mogli z niego w ogóle korzystać. Trzeba dodać, że temat ten był poruszany także przez policję oraz podczas posiedzeń komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przypominamy, że niezależnie od tego, czy w określonych miejscach instalowane są słupki lub wprowadzane inne elementy poprawiające bezpieczeństwo, kierowcy zawsze zobowiązani są do przestrzegania przepisów zobowiązujących do prawidłowego zatrzymywania się i parkowania – dodaje Marcin Idczak z ZDM.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Wacław (1-11), Łukasz Prymas (12-14) Zdjęcia przesłane przez naszych Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Autobusy zastępujące tramwaje na Głogowskiej są za krótkie i jeżdżą za rzadko

ZOBACZ TAKŻE: Awaria wodociągowa na górnym Łazarzu. Jej usuwanie przedłużył... zaparkowany samochód

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (61)

08-08-2019 16:50:33
max
oby nikomu się nie stało tak jak w Gdyni, teraz wychodząc z bramy nadziałem się na słupek mam tylko sińca no i smród bo tylko psy lubia słupek mają gdzie łapki podnosić i sikać.
26-07-2019 15:59:53
do M.
Obniżyć trochę chodnik postawić tak słupki jak po drugiej stronie przy szkole i po problemie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
26-07-2019 12:50:37
Kazik
Brawo dla ZDM-u za osłupkowanie placu przy ul.Potockiej/Kolejowej !!! Wreszcie ukróciło to parkowanie pod naszymi oknami pojazdów bez wyłączania silnika i głośnej muzyki, które podjeżdżały do sklepu Żabka. Właściciele sklepu mają w nosie to, że ich klientela zakłóca nasz spokój i wypoczynek - szczególnie w godz. 22.00-23.00. Gdyby np.mieszkańcy hałasowali w godzinach nocnych, natychmiast przyjechałaby straż miejska - tak stanowi nasz regulamin. Czas najwyższy, aby wreszcie Żabkę pociągnąć do odpowiedzialności za swoich klientów wrzeszczących i pijących alkohol pod naszymi oknami ! Dodatkowo na placu parkowali bywalcy NTT, wracający nocą, a czasem b.wczesnym rankiem, po swoje samochody i robiący zadymę. A może warto by zainstalować z jednej strony placu takie małe szlabany - tylko dla chętnych mieszkańców wspólnoty - za niewielką, symboliczną opłatą miesięczną (?). Takie szlabany są zamontowane np.przy ulicy Lodowej, niedaleko sklepu Żabka.
25-07-2019 23:18:34
M.
Drodzy zwolennicy parkowania na tym odcinku Głogowskiej, chodnik faktycznie jest tutaj szeroki i piesi spokojnie mogli spokojnie minąć zaparkowany samochód. Ale był jeden, aczkolwiek bardzo istotny problem. Żeby zaparkować kierowcy musieli sporo najeżdzić się po chodniku, prawda? Np. od wjazdu przy kościele pod dawnego Piotra i Pawła (ławki tylko trochę utrudniały ten proceder). Kierowcy może i czuli się bezpiecznie, piesi niekoniecznie. Co się stało z nami, że w imię wygody własnej nagminnie łamiemy prawo, a jedynym sposobem żeby je wyegzekwować jest stawianie kolejnych słupków, barierek i płotów. I to w mieście, które slynęło z przestrzegania prawa. Wstyd!
25-07-2019 14:37:47
do M.M
Teraz jest większość to samochody uterenowione i terenowe to nie ma problemy z wysokimi krawężnikami i schodami
22-07-2019 14:24:08
M.M
Ludzie lamentujący na osłupkowanie na ulicy Głogowskiej naprawdę jesteście kierowcami , a padło wam na oczy. Czy wasze samochody maja zdolność poruszania się po schodach. Ślepym trzeba być żeby nie widzieć podwójnego krawężnika, czyli dwóch stopni w miejscach gdzie wzdłuż ulicy Głogowskiej od lat stoją słupki. Żeby wjechać na chodnik przy wjeździe do kościoła oraz przy wjazdach do pobliskich kamienic po prostu trzeba jechać naście metrów po chodniku. Dokładnie te same manewry trzeba wykonać kiedy chce się stamtąd wydostać. Czy na prawdę "kulturalni " kierowcy uważacie to za rzecz normalna? Współczuje sobie, że mijam takich jako kierowca na drodze.
20-07-2019 12:22:48
Osłupkowany Mieszkaniec
Mam nadzieję że kiedyś jednego z drugim cebulaka przyciśnie życie, że będzie musiał sobie sprawić auto i obyście wtedy musieli zapieprzać 20min do auta na parking. Zasrani egoiści, samych na auta nie stać to cebulaczek będzie się cieszył na zasłupkowanie miejsc drugiej osobie. "Jo nie mom auta i nie parkuje to somsiad tesz nie bedzie parkowoł". Klepnijcie się w czoło. Słupkami to można było odgrodzić miejsca parkingowe od chodników tak jak jest na Głogowskiej na wysokości rynku Łazarskiego. I wilk syty i owca cała. Da sie? Da! Wystarczy chcieć. A nie dureń jeden z drugim będzie się cieszył że wszystko poblokowane i robi się kocioł na chodnikach ulicę/dwie dalej. Myślicie, że jak się wstawi słupki to te auta magicznie znikną? A nie, nie myślicie....
20-07-2019 11:48:44
Osłupkowany Mieszkaniec
Mam nadzieję że kiedyś jednego z drugim cebulaka przyciśnie życie, że będzie musiał sobie sprawić auto i obyście wtedy musieli zapieprzać 20min do auta na parking. Zasrani egoiści, samych na auta nie stać to cebulaczek będzie się cieszył na zasłupkowanie miejsc drugiej osobie. "Jo nie mom auta i nie parkuje to somsiad tesz nie bedzie parkowoł". Klepnijcie się w czoło. Słupkami to można było odgrodzić miejsca parkingowe od chodników tak jak jest na Głogowskiej na wysokości rynku Łazarskiego. I wilk syty i owca cała. Da sie? Da! Wystarczy chcieć. A nie dureń jeden z drugim będzie się cieszył że wszystko poblokowane i robi się kocioł na chodnikach ulicę/dwie dalej. Myślicie, że jak się wstawi słupki to te auta magicznie znikną? A nie, nie myślicie....
19-07-2019 13:34:26
nn
Czuć wiatr zmian. 80% komentujących z popiera słupkowanie. Gdyby przyszła SPP i tak by wywalili możliwość parkowania. SPP jest blisko. A samochodowi niech zamienią sobie pas jezdni na parking i problem z głowy. Dlaczego smrodoluby ustępstw żądają od pieszych?
18-07-2019 20:51:12
Cichy
Słupki na środku chodnika! Przecież to niebezpieczne, ktoś może sobie krzywdę zrobić. Czy to zgodne z przepisami bhp?
18-07-2019 17:38:41
Alicja
Do Marianna Czy piesi będą mieli na węższej ulicy problem wyminięciem się na przepisowej szerokości 1,5m? Wątpię. Węższego przejścia na chodniku nie wolno samochodom zostawiać. Uwaga: liczy się każdy wystający element pojazdu, nie tylko, czy kołami nie wjechano na chodnik.
18-07-2019 16:02:55
swojak
barwo dla ZDM. A co z chodnikiem na Wyspiańskiego przy urzędzie? Auta parkują prostopadle a ludzie chodzą gęsiego
18-07-2019 15:46:13
Fit Corleone
do mieszkanki - najwyższy czas schudnąć bo chodnik w tym miejscu ma ponad 3 metra a do parkowania pojazdów ponad 2,5m razem ponad 5,5m to jak się nie można zmieścić????
18-07-2019 14:14:20
mieszkanka
W końcu! Dziękuję. Z powodu nielegalnego parkowania w niektórych miejscach nie da się minąć z drugim pieszym na chodniku :/
18-07-2019 10:35:39
pyra
@Kasia, masz racje to musi byc zloty interes, u nas na podworku !!! wymieniono czesc starych, porzadnych, solidnych slupkow na cienkie, rachityczne obklejone ostrzegawczo. Komu przeszkadzaly stare i dobre ??? Ktos kosi setki milionow zl a my za to placimy !!! Poznan wydaje sie byc miastem ludzi bez rozumu i logiki, wszedzie slupki, wszedzie znaki drogowe, ktore zostaly postawione niepotrzebnie. Co to oznacza ? ano jedno, ze Poznaniak i okoliczni nie stosuja sie do przepisow i znakow drogowych a wiec trzeba bylo Poznan zaslupkowac i zaznakowac bo inaczej widac do Wiary nie dociera. I tyle w temacie.
18-07-2019 09:45:14
Marianna
Tak oczywiście mogę znaleźć sobie miejsce do zaparkowania, gdzie indziej dla mnie to nie problem. Tylko chodzi o to, że zaparkuję na innej mniejszej dużo węższej ulicy np Stablewskiego, na której jest jeszcze węższy chodnik i piesi będą mieli większy problem z przejściem. Dlatego lepiej wykorzystać miejsca gdzie jest dużo szersza ulica niż ,wpychać samochody' w wąskie ulice. A dzielnica się rozwija, więc samochody nie znikną, a raczej będzie ich coraz więcej.
18-07-2019 07:57:07
do marianna
Pani Marianno, a jak były do tej pory realizowane dostawy kiedy akurat chodnik był zajęty przez Wasze auta? Z jezdni oczywiście i tak samo będzie teraz. Nie ma Pani takich samych interesów jak przedsiębiorcy, oni zrobią dostawy z jezdni, a Pani musi dojść! z legalnego miejsca parkingowego. Zajmie to czasami 3 min, czasami 5. Nie więcej. W 5 dojdzie Pani do Parku Kasprowicza albo na Łukaszewicza. W takim promieniu miejsce będzie. Wy nie walczycie o miejsca tylko o wygodę kosztem bezpieczeństwa.
18-07-2019 05:24:07
Poirytowany
Kiedy w końcu radni zrozumieją, że samochody nie znikną tylko będą parkować na innych mniejszych ulicach i ,zabierać' miejsca mieszkańcom. Jeśli buduje się nowe osiedla to na pewno mieszkańców i samochodów będzie więcej.Nie po to kupują mieszkanie za 300000-400000,aby parkować kilkaset metrów od domu. Na zakupy jeśli nie znajdą miejsca do zaparkowania też pojadą na peryferia miasta gdzie jest mniejszy problem z parkowaniem...i pieniążki zostawią w tychże sklepach zamiast w lokalnych.
17-07-2019 23:08:59
werserk
@opiekun niewidomego| "bez muzgowcy"... tak, znam jednego niepełnosprytnego "opiekuna niewidomego". @max| "każdy głupek wali w słupek"- to ile razy już wyrżnąłeś w słupki?
17-07-2019 20:54:36
max
do wszystkich co się cieszą na widok słupków na środku chodnika a do macieja co można stracić jak się nie posiada. Możesz stracić co nieco jak się nadziejesz na słupek. Jak mówi przysłowie , każdy głupek wali w słupek
17-07-2019 19:28:44
max
panowie wkopujący słupki wjechali na chodnik (patrz zdjęcie) to niezgodne z przepisami zakazu poruszania po chodniku
17-07-2019 18:48:00
opiekun niewidomego
jak ma obejść słupek niewidomy , samochód dotkną łlaską a na słupek się nadzieje to już. cieszą się bez muzgowcy co nie mają w otoczeniu ludzi poszkodowanych przez los -oby was to nie spotalo
17-07-2019 18:36:53
bkb
lazarzu PÓŁWIEJSKA jest deptakiem no i pełno samochodów z dostawą towaru i ludzie spacerują czy tam mieszkają bardziej normalni poznaniacy
17-07-2019 18:29:57
do kasi
masz rację nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o dawanie zleceń i interes się kręci
17-07-2019 18:17:05
do fgh
a gdzie tabliczka zezwalająca na dostawę towaru i ciężkiego sprzętu w godz.?????
17-07-2019 18:13:28
do ja2
może się zapomnisz, że na środku chodnika stoi słupek i na niego wjedziesz hulajnogą bo podobnej głupoty w świecie nie widziałam -słupek na środku chodnika
17-07-2019 18:00:21
do brawo zdm
mieszkańcu kamienicy ciekawe ile zapłacisz mandatu jak przywiozą ci sprzęt agd albo meble. zdjęli tabliczkę o dostawach od 18 do 10. Będziesz nosił od Rynku. Trochę rozsądku może trafisz wieczorem na ten środkowy słupek dasz zarobić dentyście.
17-07-2019 17:47:32
do ricka
jak stały samochody to było mniej miejsca do załatwiania się psów i deptania po gównach, to był porządek a teraz ?????
17-07-2019 17:35:23
Kasia
Zastanawiam się kto produkuje te słupki.... normalnie złoty biznes, za rok dwa będzie akcja malowania słupków i kolejne zmarnowane pieniądze. Co chwila jakieś nowe słupki, które bezpieczeństwa w żaden sposób nie poprawiają, tylko utrudniają życie. Czy ,,miasto'' naprawdę nie ma innych pilniejszych potrzeb? Na Jeżycach mają ten sam burdel z słupkami.
17-07-2019 17:20:48
wkurzony poznaniak
Poznań miasto słupków i głupków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
17-07-2019 15:50:02
Do ekomama
Jak ci tak źle kobieto, to jedź za Odrę i pobieraj sobie Kindergeld, przynajmniej jedną beneficjentkę +500 mniej, tzw. mama na pełen etat. W obecnych czasach bardziej opłaca się iść do liceum lub zawodówki, a swoją drogą co mają słupki do "stawiania nowego liceum"?
17-07-2019 15:33:26
emeryt
fgh- jakie przepisy zostały pogwałcone konkretnie.
17-07-2019 15:20:40
As
Brawo taka sobie radę lewacka wybraliscie i takiego prezydenta... W radzie sami przegrancy jeżdżący na rowerach będący przeciw autom...
17-07-2019 15:07:22
Emerytka
A z kościoła można będzie wyjechać i przejechać chodnik ? Bo na słupku już się zatrzymałam, słońce świeciło mi w oczy, a na zaćmę mam zabieg dopiero za rok.
17-07-2019 14:28:49
Kierowca
Komu przeszkadzały parkujące auta na chodniku? Było miejsce do przejścia, przejechania wózkiem czy tez rowerem... Beznadziejny pomysł... kolejne pieniądze wyrzucone w błoto.
17-07-2019 13:16:58
rick
wreszcie porządek - chodnik to nie parking
17-07-2019 11:50:45
Fgh
Tabliczka "nie dotyczy chodnika" została powieszona z rażącym pogwałceniem obowiązujacych przepisów. I nie było innego wyjścia, niż ją zdjąć. Takie numery ze znakami drogowymi robiła na dużą skalę ekipa Grobelnego, wieszając sobie znaki wg uznaniam bez oglądania się na przepisy i bez wymaganych procedur. Teraz trzeba to po nich sprzątać. Nie można jeździć samochodem po chodniku. Nie można wyznaczać miejsc parkingowych, do których dojazd jest po chodniku. Chodnik na ul. Głogowskiej to nie jest pieszo-jezdnia. To jest chodnik. "Żabka zbankrutuje"? "Klienci nie dojadą"? Zawsze takie argumenty pojawiają się, gdy są liwkidowane nielegalne miejsca parkingowe. Sklepy z tego powodu nie upadają. Nigdy nie widziałem, zeby samochód dostawczy sobie wjeżdżał pod drzwi Żabki na poziomie -1 Avenidy. Dostawę można zrealizować zatrzymujac się na chwilę na jezdni. Co robi dostawca, jeśli istniejace na chdoniku miejsca są zajęte? Odjeżdża? Nie realizuje dostawy? Nawet, gdyby na chodniku były miejsca parkingowe, to dostawczakom nie wolno na nie wjeżdżać! Przekraczają dopuszczalną amsę całkowitą do parkowania na chodniku i za wjazd i tak grozi im mandat.
17-07-2019 11:49:29
sławomir
Ludzieeee tam było dozwolone parkowanie.......skoro ZDM twierdzi, że był tam zakaz...??? to po co słupki wystarczyło wyegzekwowanie znaku przez straż miejską i założenie blokad. Swoją drogą po co 5 m chodnik.....? Mieszkam na Głogowskiej i jakoś nigdy nie widziałem tam tabunów ludzi.
17-07-2019 11:41:30
Ekomama
Takie rzeczy tylko za Wartą! Zamiast słupków byście lepiej jakieś liceum sobie postawili. Zamiast pieniądze na inwestycje w szkoły to wysyłacie dzieciaki w zmodernizowane dzielnice Poznania zajmując miejsca innym dzieciom z tamtych rejonów, a sami sobie słupki stawiacie za podatki wszystkich poznaniaków. Nawet do pracy na hulajnodze dojechać już nie można przez te słupki.
17-07-2019 11:35:54
Marianna
parkowanie w tych miejscach do tej pory było dozwolone o czym informowała tabliczka pod zakazem (nie dotyczy chodnika) i wskazuje na to ciemniejszy odcień chodnika. Gratuluję pracownikom ZDM znajomości przepisów ruchu drogowego, którzy nie wiedzą co znaczy NIE DOTYCZY CHODNIKA. Parkowałam w tym miejscu od wielu lat i nigdy nie miałam problemu, żeby wyjechać i nigdy nie widziałam samochodów parkujących na pasie dla pieszych. Wszystko zależy od kultury kierowcy i pieszych logiczne że jeśli wyjeżdżam to muszę przepuścić pieszych. A tych zadowolonym ze postawienia kolejnych słupków (nie wiadomo po co... skoro jest zakaz to przecież nie można parkować to po co słupki) chciałam zapytać czy chcą mieć sklepy żabki i inne pod nosem? Jeśli tak to proszę mi powiedzieć jak mają być realizowane dostawy? Drogą lotniczą? bo samochód legalnie nawet zatrzymać się tam nie może. Czy może Panie ze sklepów mają paletę z towarem wziąć na plecy i wnieść do sklepu....
17-07-2019 11:25:02
.
Wcześniej pod znakiem B-36 przy ul Głogowskiej widniała tabliczka "nie dotyczy chodnika", która wraz z montażem słupków została zdemontowana. Dawno temu mieszkańcy jak i właściciele sklepów interweniowali w sprawie dopuszczenia parkowania pojazdów na chodniku przy ul. Głogowskiej co zostało przyjęte, a efektem tego była w/w tabliczka. Chodnik w tym miejscu jest na tyle szeroki, że spokojnie zaparkowane pojazdy niczemu, ani nikomu tam nie wadzą.
17-07-2019 11:16:01
Kokosz
Nakazać pieszym płacić OC jak kierowcom,z tych pieniędzy niech opłacają sobie słupki chodniki i trawniki gdzie tylko psie główna się walają.
17-07-2019 11:14:53
JS
Brawo ZDM! Wreszcie!
17-07-2019 11:10:15
Rauber
Brawo! Dobra decyzja. Chodnik służy do chodzenia po nim a nie do parkowania. Można przeznaczyć zewnętrzny pas ruchu na parking, najczęściej i tak jest zastawiony więc nie będzie to żadne utrudnienie.
17-07-2019 09:28:31
super decyzja
Brawo! To jest chodnik, a nie NIELEGALNE miejsca do parkowania! Oby więcej takich zmian!
17-07-2019 08:45:55
m
Super, wreszcie się biorą za porządki na Łazarzu :)
17-07-2019 08:32:48
morlock
@stefan Też widziałeś akcję tego naćpanego PZta na Limanowskiego? @ Pio PO to Wam Jaśkowiak "wybudował" ścieżki byście się nie panoszyli na chodnikach. POzdrawiam siwego penera z nietyPOwym dzwonkiem który na CHODNIKU wjechał mi w plecy. Może lubi od tyłu?
17-07-2019 08:06:22
stefan
Drogi Łazarzu.pl. Szkoda, że zabrakło zdjęć z zaparkowanymi samochodami, a najlepiej z manewrującymi na chodniku
17-07-2019 07:51:11
Krystian
Wreszcie!! Może to ukróci choć trochę tą patologię, gdzie piesi byli przeszkodami do wymijania dla jaśniepanów parkujących na chodniku. Brawo ZDM.
17-07-2019 07:18:48
Maja
Kochani, nie straciliscie miejsc parkingowych, bo ich tam nie było.
17-07-2019 06:35:02
Funker
W końcu porządek ...
16-07-2019 23:43:15
bardzo dobra wiadomość
Kupując mieszkanie w tym molochu na rogu Kolejowej, ludzie nie myśleli, aby dokupić miejsce w garażu? Gdy jest mało zainteresowanych to takie miejsca są za śmieszne pieniądze, można kupić kilka i wynająć. Jeszcze tylko postawić słupki po stronie ogródków. Jeżeli posiada się samochód, to trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, typu abonament za parking. Jak tak dalej pójdzie, to piesi stracą chodniki.
16-07-2019 23:37:20
nareszcie!
Oby nie podzieliły losu, jak drewniane słupki na Dmowskiego po których zostały tylko dziury. ja2, moje marzenie, to by było coś pięknego.
16-07-2019 23:22:08
Poznańczyk
zabrali im 12 miejsc. co za dzbany! tam był zakaz a nie miejsca parkingowe. doskonale pokazuje jak bardzo gdzieś mają przepisy kierowcy i że tylko słupki pomagają
16-07-2019 22:26:21
brawo zdm
bardzo dobrze, jestem zadowolony jako mieszkaniec kamienicy przy tych slupkach.
16-07-2019 22:14:17
Pio
Super w końcu chodnik a nie parking czy też skrót kierowcy czuja się bezkarnie to tylko takie rozwiązania.
16-07-2019 21:22:27
zenon
Brawa dla ZDMu!
16-07-2019 21:18:20
Krzysztof
Bardzo dobra zmiana.
16-07-2019 21:10:54
Jajaja
Nareszcie!!! Jaki trzeba mieć tupet aby lamentować, że uniemożliwiło się łamanie prawa...
16-07-2019 20:58:29
ja2
Nareszcie. Tylko trochę szkoda, że nie osłupkowali też tego nielegalnego parkingu wzdłuż RODOS na Potockiej.
16-07-2019 20:18:11
maciej
stracić można coś co się posiada...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: