Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Olimpia zostanie wyburzona. W jej miejscu powstanie nowa kryta pływalnia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Olimpia zostanie wyburzona. W jej miejscu powstanie nowa kryta pływalnia
01-10-2021 06:00   Janusz Ludwiczak
W przyszłym roku ma ruszyć budowa nowej, krytej pływalni przy parku Manitiusa. W poniedziałek rozpoczną się 3-tygodniowe konsultacje społeczne dotyczące inwestycji.

Na początku ubiegłego roku wojewoda wielkopolski przekazał miastu warte 12 mln zł nieruchomości przy ul. Taborowej, przy parku Manitiusa po byłym basenie Olimpia. Miasto planowało w tym miejscu centrum sportów walki, jednak w ostatnim czasie zdanie zmieniło. Obecny budynek Olimpii przy Taborowej zostanie wyburzony, gdyż dotychczasowy obiekt nie spełnia standardów, a remont jest nieopłacalny. W jego miejscu powstanie nowy kryty basen.

– Inwestycja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców. Od czasu wyłączenia z użytku starej pływalni w zachodniej części Poznania brakuje takiego obiektu. Prace związane z wyłonieniem wykonawcy oraz budową basenu mogłyby zacząć się już w przyszłym roku. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji planują stworzenie obiektu, w którym oprócz 25-metrowego basenu sportowego byłoby również miejsce na mały basen rekreacyjny, sauny oraz salkę fitness. Podobne pływalnie powstawały w poprzednich latach na Ratajach oraz na Winogradach – tłumaczy Filip Borowiak, rzecznik prasowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji (POSiR).

W poniedziałek rozpoczną się 3-tygodniowe konsultacje społeczne, w których mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat planowanej inwestycji.

– Konsultacje społeczne będą miały formę ankiety internetowej. Koncepcja poddana opinii mieszkańców będzie zawierała wizualizację z opisem inwestycji. Ankieta wraz z koncepcją od poniedziałku, 4 października będą dostępne na stronie www.poznan.pl/konsultujemy – tłumaczy Filip Borowiak z POSiR-u.

Dodatkowo uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny w budynku kas pływalni letniej w Parku Kasprowicza, który czynny będzie w środy: 13 i 20 października, w godz. 14-18.


Komentarze (3)

05-10-2021 21:54:59
M.
@jaroo77, o korkach na Kasprzaka napisali w swoim opracowaniu specjaliści z Politechniki Poznańskiej. Kilka razy powoływałam się na te zapisy podczas dyskusji o zwężeniu Głogowskiej. Za każdym razem byłam traktowana jak idiotka, która nie wie o czym mówi. Hałas jest trudny do zniesienia, natężenie ruchu jest jak na Głogowskiej. Z tym, że ta ulicy jest zwyczajnie węższa, więc i hałas bardziej dokuczliwy.
03-10-2021 18:29:40
jaroo77
Konsultacje na których zostanie podjęta decyzja odbędą się oczywiście bez udziału mieszkańców łazarza ! Tak samo było w sprawie ,rynku , jednokierunkowej Głogowskiej, płatnej strefy!!!!!KORKI NA KASPRZAKA OD GODZINY 14 DO 17 DLACZEGO NIKT O TYM NIE MÓWI!!!!!!!!!DRAMAT
01-10-2021 10:11:25
Jola
Mam nadzieję, że ten basen zostanie wybudowany jak najszybciej, a nie za 10 lat :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 3: Miłość romantyczna - emocjonalna, namiętna i wszechogarniająca, mówiąca poezją, pełna zachwytu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: