Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

4897 półmaratończyków przebiegło przez Łazarz. Padły rekordy! {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
4897 półmaratończyków przebiegło przez Łazarz. Padły rekordy! {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ}
18-10-2021 00:39   Janusz Ludwiczak
Po 2,5-letniej przerwie powrócił Poznań Półmaraton, którego trasa już po raz 5. prowadziła przez Łazarz. Na starcie, który znajdował się na ulicy Grunwaldzkiej pojawiło się dokładnie 4915 zawodników. Przez dziesiąty kilometr, który znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Kasprzaka przebiegło już 4897 osób i tyle też dobiegło do mety, która znajdowała się na Placu św. Marka MTP. 13. Poznań Półmaraton okazał się szczęśliwy – padło wiele rekordów, m.in. pobito dotychczasowy rekord trasy.

Były to pierwsze zawody sportowe organizowane w Poznaniu od wybuchu pandemii koronawirusa. Po raz ostatni półmaraton odbył się równo dwa lata temu, a ostatni półmaraton miał miejsce w kwietniu 2019 roku.

Biegacze mieli do pokonania trasę o długości ponad 21 kilometrów (dokładnie 21 km i 975 m), która prowadziła przez rondo Jeziorańskiego, dalej Grunwaldzką z nawrotem przy cmentarzu Junikowskim, następnie przez Ściegiennego, Arciszewskiego i Hetmańską na Dolną Wildę, następnie przez Centrum do Kaponiery, skąd zawodnicy ulicami Bukowską i Grunwaldzką biegli do mety, która znajdowała się na Placu św. Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Na liście startowej zapisało się równo 5,5 tys. osób, jednak na starcie w niedzielę stawiło się dokładnie 4915 biegaczy.

Na ulicy Arciszewskiego, czyli na 9 kilometrze biegu znajdował się punkt żywieniowy, w którym biegacze otrzymywali wodę i dawkę energetyczną w postaci bananów, czekolady czy kostek cukru.

Kilometr dalej, przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Kasprzaka zawodnicy przebiegali po specjalnej macie, która liczyła czas po przekroczeniu 10 kilometra. Pierwsi zawodnicy w tym miejscu pojawili się dokładnie po 28 minutach i 25 sekundach.

Zwycięzcą 13. Poznań Maraton został Etiopczyk, Huseydin Mohamed Esa, który do mety dobiegł w czasie 59 minut i 32 sekund, tym samym ustanawiając nowy rekord zawodów.

Dwaj kolejni zawodnicy również dobiegli do mety w niespełna godzinę. Drugi trasę ukończył Edmond Kipnegitch z Kenii z czasem 59:39, tuż za nim był Gizealew Abeje Ayana z Etiopii (59:41).

Najszybszą kobietą była Kenijka Tabitha Gichia z czasem 1:09:02. Tuż za nią na mecie pojawiła się Karolina Nadolska, która pobiła rekord Polski z czasem 1:09:18. Trzecia na podium znalazła się Izabela Paszkiewicz z Terespola (1:10:13).

Ponad 21-kilometrową trasę 13. Poznań Półmaraton ukończyło dokładnie 4897 biegaczy – 1142 pań i 3755 mężczyzn.

W zawodach mogły wziąć udział tylko osoby zaszczepione.

– Uczestnicy poznańskiego półmaratonu musieli być zaszczepieni pełną dawką przeciw Covid-19. Decyzja była podyktowana przede wszystkim bezpieczeństwem, zarówno uczestników jak i obsługi – powiedziała Monika Prendke, rzecznik 13. Poznań Półmaraton.

Wiadomo już, że kolejny, 14. Poznań Półmaraton ma się odbyć 3 kwietnia 2022 r., zaś równo za rok, 16 października 2022 zaplanowano 21. Poznań Maraton.


Komentarze (4)

18-10-2021 15:04:58
szczun zez łazarza
biegać po lasach nie w mieście i demolowac miasto
18-10-2021 12:50:49
poznaniAnka
@szczun zez łazarza: Nie przesadzaj, tego typu biegi nie są organizowane codziennie. Informacje o tym, że będzie półmaraton i wystąpią utrudnienia były podawane kilka tygodni wstecz. Były śluzy, którymi można było się przedostać. A następnym razem polecam po prostu pojawić się na chwilę i pokibicować, bo podejrzewam, że nawet 1 km byś nie przebiegł. Gratulacje dla uczestników, jestem pełna podziwu
18-10-2021 11:28:43
też z łazarza
dlaczego kretyński? brawo dla nich!!! niestety polaczki jedynie co potrafią to narzekać... informacje o tym, że odbędzie się bieg były dawno temu podawane, można było sobie z wyprzedzeniem zaplanować i dzień i podróżowanie tego dnia... biegacze mają też prawo korzystać z tych dróg, tym bardziej, że zdecydowana większość z nich zapewne płaci w tym mieście podatki (!)... no ale co tam... liczy się tylko JA, typowe...
18-10-2021 07:18:08
szczun zez łazarza
Kretyński pomysł z blokowaniem miasta.....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 3: Miłość romantyczna - emocjonalna, namiętna i wszechogarniająca, mówiąca poezją, pełna zachwytu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: