Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dmowskiego/Potockiej: "Wprowadzone zmiany powinny zapewnić bezpieczeństwo pieszych" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dmowskiego/Potockiej: "Wprowadzone zmiany powinny zapewnić bezpieczeństwo pieszych"
26-10-2021 12:41   Janusz Ludwiczak
W lipcu zlikwidowana została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego i Potockiej. Zmiany te nie podobają się części rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 77.
– Skrzyżowanie znalazło się już w strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h. Dzięki uspokojeniu ruchu i wprowadzeniu układu dróg jednokierunkowych ograniczony został ruch w okolicy szkoły. Wprowadzone zmiany powinny zapewnić bezpieczeństwo pieszych mimo likwidacji sygnalizacji – tłumaczy Agata Kaniewska z ZDM.

Jak już informowaliśmy w lipcu zlikwidowana została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego i Potockiej. Zmiany mają związek z wprowadzeniem strefy płatnego parkowania i strefy "Tempo 30". Wprowadzono również jeden kierunek ruchu na ulicy Potockiej (od Głogowskiej do Łukaszewicza) oraz ostatnio na Dmowskiego (od Rynku Łazarskiego do Potockiej przejazd możliwy jest tylko w stronę Hetmańskiej).

Zmiany te nie podobają się jednak niektórym rodzicom uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 77.

– Światła mają za swoje zadanie poprawić bezpieczeństwo. Po to kilka lat temu instalowano sygnalizację, żeby teraz ją zlikwidować? Może za jakiś czas zlikwidują sygnalizację za kilka tysięcy złotych na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego? – napisała do nas Grażyna [nazwisko na prośbę do wiadomości redakcji], mama jednego z uczniów.

Podobne zdanie mieli również nasi Czytelnicy:

A dlaczego podjęto decyzję o zlikwidowaniu sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu?

– Likwidacja sygnalizacji miała miejsce w ramach zmiany organizacji ruchu i wdrażania strefy płatnego parkowania na Łazarzu. Zgodnie z nową organizacją ruchu skrzyżowanie ulic Dmowskiego - Potockiej jest równorzędne.
Wspomniane skrzyżowanie znalazło się już w strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h, a dzięki wdrożeniu koncepcji uspokojenia ruchu na Łazarzu zmieniła się również sytuacja ruchowa w tym obszarze. Dzięki wprowadzeniu nowego układu dróg jednokierunkowych znacznie ograniczony został ruch w okolicy szkoły. Wprowadzone zmiany powinny zapewnić bezpieczeństwo pieszych mimo likwidacji sygnalizacji
– tłumaczy portalowi Lazarz.pl Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Andrzej Radwański

ZOBACZ TAKŻE: Hetmańska: Będzie zakaz parkowania pomiędzy Reymonta i Kasprzaka

ZOBACZ TAKŻE: Stablewskiego/Dmowskiego: Jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu dwóch aut

ZOBACZ TAKŻE: Na skrzyżowaniu Dmowskiego i Potockiej zlikwidowano sygnalizację świetlną

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (6)

01-11-2021 15:01:25
e-Raf
Opinia Tomcia z Łazarza trafia w sedno! Ekipa obecnego ZDM-u może sobie ustalać, co chce i jak chce, zależnie od tego, co jest w danych okolicznościach bardziej na rękę. Tempo 30 nie jest cudownym narzędziem zawsze i wszędzie. Potrzeba większej elastyczności w podejmowanych decyzjach. Np. dlaczego cały odcinek ul. Dmowskiego od rynku do skrzyżowania z ul. Potockiej został zamieniony arbitralnie na ulicę jednokierunkową? I jeszcze jeden przykład: dlaczego na odcinku ul. Stablewskiego od Lodowej do Głogowskiej na siłę zostało narzucone parkowanie wzdłuż, a nie po skosie (gdzie są warunki do tego!)? Odpowiedź ZDM-u znam na pamięć: na kolejnej ulicy wymalowano arbitralnie kontrapas dla rowerów, które tam nie jeżdżą. Mieszkańcy mają się męczyć tylko dlatego, że jest uskuteczniana na siłę absurdalna polityka ekipy ZDM-u polegająca na wciskaniu wszędzie - nawet tam, gdzie jest to niebezpieczne i bezsensowne!!! - rowerowych kontrapasów.
29-10-2021 18:46:10
Joa
Codziennie widzę auta jadące pod prąd na Dmowskiego.
27-10-2021 07:39:15
Nina
Problem rozwiązał by kolejny lockdown - zamknięcie szkoły nikt by tam nie musiał chodzić i wzrosło by bezpieczeństwo.
27-10-2021 00:21:26
Tomcio z Łazarza
Zakładam, że szanowni państwo z ZDMu uważają, że ustanowienie strefy Tempo 30 jest cudownym narzędziem na rozwiązanie wszelkich problemów związanych z bezpieczeństwem. Samo ustanowienie... Bo jak to działa, widać (i słychać) na przykład na Lodowej o niemal dowolnej porze dnia - sam widziałem i słyszałem... Ustanowienie ruchu jednokierunkowego, to też tylko "sugestia", bo życie pokazuje, że znaki to nie dioda, więc da się przejechać w drugą stronę ("panie - zawsze tak jeździłem"). Przy szkole nr 77 ruch samochodowy się NIE ZMNIEJSZYŁ. Przynajmniej do momentu, gdy skrzyżowanie Dmowskiego/Hetmańska po raz kolejny poddano rewolucji remontowej. Więc może pani rzecznik stanie raz i drugi w okolicy "uszczęśliwionych" mieszkańców i sama się przekona, zamiast strzępić język samymi frazesami i teoriami. A może znaki (stawiane bez sensu, w niewidocznych miejscach i zbyt małe) zaczną skutkować obecnością "niebieskich"? Budżet podreperują i może wtedy będzie efekt.
26-10-2021 18:36:47
W. Nowak
Proponuję radzie osiedla umieszczenie tam słupków które ogranicza parkowanie , oraz ustanowienie tam drogi rowerowej, tak jak u moich znajomych z Hagi i Frankfurtu, tam tak jest i nikt nie narzeka 25-10-2021 16:38:09
26-10-2021 16:16:22
łe
podobna sytuacja jest na skrzyżowaniu Wyspiańskiego, Ułańskiej i Jarochowskiego w pobliżu szkoły nr 33, gdzie pozostawiano sygnalizację mimo wprowadzenia strefy tempo 30
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

mar

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

02

kwi

Rynek Łazarski
Złota niedziela na Rynku
- kiermasz, spektakl teatralny, koncert, gra terenowa, warsztaty rękodzielnicze, strefa animacji dla najmłodszych, prezentacje historyczne
w godz. 12:00-18:00

03

kwi

19:30
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Droga Krzyżowa ulicami parafii:
Kościół Św. Anny - Matejki - Limanowskiego - Jarochowskiego - Niegolewskich - Matejki - Kościół Św. Anny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: