Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Betlejem Poznańskie zagości na Rynku Łazarskim i przy Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Betlejem Poznańskie zagości na Rynku Łazarskim i przy Arenie
03-11-2021 10:47   Janusz Ludwiczak
Tradycyjny poznański jarmark Bożonarodzeniowy pojawi się na Rynku Łazarskim, a także przy wejściu głównym do Areny oraz w City Parku.

Po rocznej przerwie związanej z pandemią powraca Betlejem Poznańskie. Nie odbędzie się jednak ono na Starym Rynku ze względu na planowany remont płyty. Poznański jarmark Bożonarodzeniowy będzie tradycyjnie na Placu Wolności – rozpocznie się 20 listopada i potrwa aż do końca świąt (do 26 grudnia).

Betlejem Poznańskie zagości również na Łazarzu i to w aż trzech miejscach – na Rynku Łazarskim, przy wejściu głównym do Areny oraz w City Parku.

– Świąteczne niespodzianki czekają na poznaniaków i poznanianki na Rynku Łazarskim, którego uroczyste otwarcie nastąpi 4 grudnia. W ten wyjątkowy weekend mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w koncertach, grze miejskiej, warsztatach i animacjach dla dzieci. Oprócz stałych stoisk pod nowym zadaszeniem targowiska stanie kilkanaście drewnianych domków handlowych w ramach bożonarodzeniowego jarmarku oraz bezpłatna karuzela wenecka dla najmłodszych. Świąteczny kiermasz na Rynku Łazarskim potrwa do 19 grudnia – informuje Urząd Miasta Poznania.

Drugi jarmark bożonarodzeniowy odbędzie się od 10 do 19 grudnia przy wejściu głównym do Areny. W ramach wydarzenia odbędzie się tam Festiwal Rzeźby Lodowej.

– W weekend 10-12 grudnia do stolicy Wielkopolski znów przyjadą rzeźbiarze z całego świata. Lodowe figury staną z obu stron wejścia głównego do Areny. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – wyjaśnia poznański magistrat.

Bożonarodzeniowy jarmark odbędzie się w tym roku również w City Parku. Przed świętami będzie można tam spotkać ok. 40 wystawców z ofertą gastronomiczną i prezentową. Nie zabraknie też innych atrakcji - w programie znalazły się m.in. bezpłatne warsztaty piernikowe dla dzieci. Cały dochód z wynajmu straganów zostanie przekazany na cel społeczny.

Na Betlejem Poznańskie będzie można dojechać specjalną bimbą linii nr 24, pojawi się też zabytkowy "Ogórek" MPK, przy którym odbywać się będą animacje dla dzieci.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej Betlejem Poznańskiego.


Na zdjęciach Betlejem Poznańskie, grudzień 2019
Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum Lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Na Rynku Łazarskim nasadzą drzewa. Płot zniknie dopiero w listopadzie

Komentarze (3)

06-11-2021 22:59:14
garson47
Odbiory dłużej trwają od budowy tylko pogratulować i zgłosić od rekordów do księgi Guinnessa
03-11-2021 20:04:39
REDAKCJA
@Mieszaniec Kolejowej: Pisałem o tym 2 tygodnie temu: Na Rynku Łazarskim nasadzą drzewa. Płot zniknie dopiero w listopadzie. Pozdrawiam.
03-11-2021 17:12:53
Mieszkaniec Kolejowej
I dlatego musimy poczekać na otwarcie rynku do Grudnia, chociaż tam się już nic nie dzieje.. Budowlańcy skończyli.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 3: Miłość romantyczna - emocjonalna, namiętna i wszechogarniająca, mówiąca poezją, pełna zachwytu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: