Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rynek Łazarski: "Zajętych jest już 94% straganów". Od wtorku ruszy strefa płatnego parkowania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rynek Łazarski: "Zajętych jest już 94% straganów". Od wtorku ruszy strefa płatnego parkowania
17-11-2021 15:43   Janusz Ludwiczak
Jak informuje magistrat duże jest zainteresowanie kupców na zmodernizowanym Rynku Łazarskim. Do wynajęcia pozostały zaledwie 2 z 13 dostępnych pawilonów handlowych,a zajętych jest już 94% straganów (do dyspozycji pozostało zaledwie 9 stoisk).
Tymczasem od wtorku strefa płatnego parkowania uruchomiona zostanie w obrębie całego Rynku Łazarskiego i na ulicy Calliera.

Okazuje się, że spore jest zainteresowanie kupców nowym targowiskiem.

– Zainteresowanie jest bardzo duże. Do wynajęcia pozostały zaledwie 2 z 13 dostępnych pawilonów handlowych. Zajętych jest też 94 proc. straganów (do dyspozycji pozostało zaledwie 9 stoisk) – informuje Urząd Miasta Poznania.

Kupcy zainteresowani działalnością na Rynku Łazarskim mogą zgłaszać się do spółki Targowiska.

– Czynsz na nowo wyremontowanym rynku jest tylko nieznacznie wyższy od opłat na pozostałych miejskich targowiskach (około 10%). Kupcy na Rynku Łazarskim będą mieli zapewniony dużo wyższy standard. To pierwsze w Poznaniu tak nowoczesne targowisko pod wyjątkowym zadaszeniem, otoczone drzewami i zielenią. Stoiska są mobilne, co umożliwia ich przystosowanie do indywidualnych potrzeb sprzedających.
Jeżeli chodzi o stragany o powierzchni 5,73 m², w zależności od prowadzonej branży czynsz będzie wynosił od 286,50 zł do 429,75 zł (brutto) miesięcznie. W przypadku mniejszych pawilonów handlowych o powierzchni 12,9 m² (usytuowanych pod zadaszeniem) miesięczna kwota czynszu (niezależnie od prowadzonej branży) wynosi 1967,25 zł (brutto). Koszt wynajmu większych pawilonów o powierzchni 14 m² (usytuowane poza zadaszeniem) wynosi: dla handlu artykułami spożywczymi - 2135 zł (brutto), dla kwiaciarni - 2391,20 zł (brutto). W ostatnim przypadku cena jest nieznacznie wyższa, ponieważ kupcy mogą handlować kwiatami również w niedzielę i święta
– wyjaśnia Urząd Miasta Poznania.

Oficjalne otwarcie Rynku Łazarskiego zaplanowano 4 grudnia, jednak kupcy będą mogli targować już od 1 grudnia.

Od 4 do 19 grudnia na Rynku Łazarskim zagości Betlejem Poznańskie.

– Mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w koncertach, grze miejskiej, warsztatach i animacjach dla dzieci. Oprócz stałych stoisk pod nowym zadaszeniem targowiska stanie kilkanaście drewnianych domków handlowych w ramach bożonarodzeniowego jarmarku oraz bezpłatna karuzela wenecka dla najmłodszych – informuje magistrat.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

mar

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

02

kwi

Rynek Łazarski
Złota niedziela na Rynku
- kiermasz, spektakl teatralny, koncert, gra terenowa, warsztaty rękodzielnicze, strefa animacji dla najmłodszych, prezentacje historyczne
w godz. 12:00-18:00

03

kwi

19:30
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Droga Krzyżowa ulicami parafii:
Kościół Św. Anny - Matejki - Limanowskiego - Jarochowskiego - Niegolewskich - Matejki - Kościół Św. Anny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: