Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach wciąż pomagają uchodźcom z Ukrainy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach wciąż pomagają uchodźcom z Ukrainy
24-07-2022 23:33   Janusz Ludwiczak
Równo pięć miesięcy temu wybuchła wojna na Ukrainie. W pawilonie nr 2 MTP cały czas działa Punkt Recepcyjny, w którym uchodźcy znajdą pomoc. Tylko w ostatnim tygodniu w punkcie pojawiło się ponad 4 tysiące uchodźców z Ukrainy, a pomoc niosło im 108 wolontariuszy.

W Punkcie Recepcyjnym osoby, które uciekły przed wojną otrzymają posiłek, podstawową opiekę medyczną i dalszą pomoc.

– Nieustannie od początku marca Caritas prowadzi Punkt Recepcyjny na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W Punkcie prowadzone są m.in. szkolenia przygotowujące do aktywizacji zawodowej oraz szkolenia z języka polskiego. Przeprowadzone zostało również szkolenie z pierwszej pomocy dla wolontariuszy oraz warsztaty pracy z ciałem w sytuacji kryzysowej, co pozwala w bezpieczny sposób pomagać uchodźcom. Wspólne działania Caritas, organizacji pozarządowych, instytucji, wolontariuszy, darczyńców sprawiły, że na Punkcie Recepcyjnym uchodźcy z Ukrainy mają swoją małą ojczyznę – informuje poznańska Caritas.

Każdego tygodnia przez Punkt Recepcyjny na MTP przewija się ponad 4 tysiące uchodźców z Ukrainy, którym pomoc niesie 108 wolontariuszy.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

17

cze

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Koncert "Psalmy mówią" w wykonaniu Andrii Merkhel – ukraiński kompozytor, kurator projektów teatralnych i artystycznych oraz wykonawca

20

cze

14:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla seniorów - Wikliniarstwo

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: