Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zwycięzca maratonu był na dopingu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zwycięzca maratonu był na dopingu
21-12-2012 00:42   Janusz Ludwiczak
Kenijczyk Edwin Kosgei Yator, który jako pierwszy w czasie 2:16:16 dobiegł do mety 13. Poznań Maraton, która znajdowała się na MTP został zdyskwalifikowany za doping.

Po dobiegnięciu do mety biegacze i biegaczki, którzy stanęli na podium zostali poddani badaniom antydopingowym. Próbka Edwina Yatora, który jako pierwszy dobiegł do mety 13. Poznań Maraton dała wynik pozytywny.

Kenijczyk miał określony czas na podjęcie decyzji, czy chce przebadać próbkę B, ale z tego przywileju nie skorzystał. Wobec tego został zdyskwalifikowany. Cała klasyfikacja przesunęła się o jedno miejsce. Poinformowaliśmy też kenijską i międzynarodową federację lekkoatletyczną o przyłapaniu zawodnika na dopingu - poinformował Maciej Mielęcki, dyrektor 13. Poznań Maratonu.

Badanie pobranej po biegu w dniu 14 października próbki moczu wykazało obecność związku gonadotrophin (hCG), który jakoś środek dopingujący jest zabroniony w sporcie w każdym czasie. Zakład Badań Antydopingowych Instytutu Sportu w Warszawie wskazał dodatkowe badanie medyczne, gdyż wynik może wskazywać zarówno na zastosowanie substancji zabronionej jak i poważnej choroby. Zawodnik nie podjął badania próbki B i nie dostarczył żadnego dokumentu lekarskiego, świadczącego o poważnej chorobie. Biorąc pod uwagę powyższe uwarunkowania uważam, że istnieją pełne podstawy do dyskwalifikacji tego zawodnika, odebrania tytułu zwycięzcy maratonu i nie wypłacenia żadnej nagrody finansowej - wyjaśnia Maciej Mielęcki, dyrektor Maratonu.

Oznacza to, że zwycięzcą 13. Poznań Maraton jest Edwin Kirui z Kenii, który dobiegł do mety w czasie 02:18:29. Polak, Adam Draczyński zajął drugie miejsce.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

mar

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

02

kwi

Rynek Łazarski
Złota niedziela na Rynku
- kiermasz, spektakl teatralny, koncert, gra terenowa, warsztaty rękodzielnicze, strefa animacji dla najmłodszych, prezentacje historyczne
w godz. 12:00-18:00

03

kwi

19:30
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Droga Krzyżowa ulicami parafii:
Kościół Św. Anny - Matejki - Limanowskiego - Jarochowskiego - Niegolewskich - Matejki - Kościół Św. Anny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: