Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Energetyczna Akademia Siatkówki z Katarzyną Skowrońską-Dolatą odbyła się w Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Energetyczna Akademia Siatkówki z Katarzyną Skowrońską-Dolatą odbyła się w Arenie
22-12-2013 00:46   redakcja, www.lepszypoznan.pl
Jedna z najlepszych atakujących siatkarek na świecie, Katarzyna Skowrońska-Dolata, poprowadziła w Arenie "Energetyczną Akademię Siatkówki". W turnieju wzięły udział siatkarki z sześciu klubów: Amber Kalisz, Sparta Złotów, Olimp Września, Środa Wielkopolska, Szamotulanin Szamotuły, Energetyk Poznań.

Katarzyna Skowrońska-Dolata wraz z Agnieszką Kąkolewską poprowadziły trening z najmłodszymi adeptami siatkówki.

Katarzyna Skowrońska-Dolata swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w klubie Skra Warszawa, z którego trafiła do SMS PZPS Sosnowiec. Jako zawodniczka SMS zdobyła swój pierwszy złoty medal mistrzostw Europy, na turnieju kadetek w 1999 roku, a rok później brązowy medal Mistrzostw Europy. W 2001 roku zawitała do Poznania, gdzie grała w zespole AZS AWF Danter Poznań i była uczennicą XXI Liceum Ogólnokształcącego, które w tym czasie było jedną z najlepszych siatkarskich szkół w Polsce.

W AZS AWF Danter Poznań była jedną z podstawowych zawodniczek, mając jednoczenie ogromny udział w awansie zespołu do ekstraklasy. Akademiczki w 2003 roku zdobyły wicemistrzostwo Polski, a Skowrońska trafiła do narodowej kadry seniorek, gdzie do dziś jest podstawową zawodniczką. W wieku 20 lat odniosła pierwszy wielki sukces z reprezentacją seniorek zdobywając mistrzostwo Europy w Turcji. Sukces ten powtórzyła dwa lata później w Chorwacji. W kolejnych latach występowała w klubach: AZS AWF Danter Poznań, Nafta-Gaz Piła, Minetti Infoplus Vicenza, Asystel Novara, Scavolini Pesaro, Fenerbahçe Stambuł, Evergrande Volleyball i Rabita Baku.

Celem "Energetycznej Akademii Siatkówki" była popularyzacja tej dyscypliny sportu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

17

cze

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Koncert "Psalmy mówią" w wykonaniu Andrii Merkhel – ukraiński kompozytor, kurator projektów teatralnych i artystycznych oraz wykonawca

20

cze

14:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla seniorów - Wikliniarstwo

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: