Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zagramy w bike polo na dnie basenu i obejrzymy film "pod chmurką" na pływalni w Parku Kasprowicza? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zagramy w bike polo na dnie basenu i obejrzymy film "pod chmurką" na pływalni w Parku Kasprowicza?
10-01-2014 07:31   Janusz Ludwiczak
Kilkuosobowa grupa działająca w ramach projektu Kolektyw "Kąpielisko" chciałaby przekształcić przestrzenie nieczynnej pływalni w Parku Kasprowicza. Wśród pomysłów jest przekształcenie niecki basenu do boiska w bike polo, utworzenie ogrodu społecznego, miejsca do warsztatów, w których będzie można nauczyć się prowadzenia zdrowego stylu życia czy naprawienia samemu roweru, a także powstanie kina plenerowego.

Kolektyw Kąpielisko to grupa osób, która spotyka się od paru miesięcy. Chcemy wykorzystać przestrzenie pływalni w Parku Kasprowicza na potrzeby mieszkańców. Naszym celem jest zrewitalizowanie tej przestrzeni. Stawiamy sobie za cel aktywność społeczności lokalnej - objaśnia Magdalena Garczarczyk z Kolektywu "Kąpielisko".

Chcemy stworzyć ogród społeczny, zaprosić ludzi do hodowania roślin - owoców i warzyw, miałby to być otwarty ogród działkowy. Dzieciom i młodzieży moglibyśmy pokazać cały proces od sadzenia, przez wykonanie po jedzenie, czyli od ogrodnictwa po talerz. Planujemy zorganizować również warsztatownię, gdzie można nauczyć się zrobić młynek kawowy czy naprawić samemu rower. Jest też pomysł stworzenia kina plenerowego - dodaje Magda Garczarczyk.

Jedną z propozycji Kolektywu "Kąpielisko" jest również wykorzystanie niecki dużego basenu do gry w bike polo - gry, która polega na wbiciu piłki do bramki przy wykorzystaniu roweru.

Członkowie Kolektywu "Kąpielisko" nie obawiają się również o zniszczenia ogrodu społecznego. Planują zaangażować do pomocy m.in. osoby bezdomne.

Teren kąpieliska jest ogrodzony. Być może zachęcimy do współpracy osoby z ośrodka Barka - wskazuje Magda Garcarczyk.

Jeżeli mieszkańcy będą utożsamiać się z tą przestrzenią to będą o nią dbać i traktować ją jako własną przestrzeń. Prowadzimy rozmowy z POSiRem. Przedstawiliśmy juz naszą koncepcję na zagospodarowanie przestrzeni pływalni w Parku Kasprowicza. Ubiegamy się również o dofinansowanie naszego projektu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - podsumowuje Daria Kaczorowska, Kolektyw "Kąpielisko".

ZOBACZ TAKŻE: Prezentacja Kolektywu "Kapielisko" {POBIERZ PDF}


Komentarze (5)

15-01-2014 19:15:51
Arena
Każdy chciałby by była tam nadal pływalnia, ale od chęci do zatrzymania pływalni daleka droga, każdy miał w nosie remonty latami , byle by woda z chlorem była z rana nowa w basenie . A sama pływalnia miała się remontować sama, to efekt zaniedbań kumulujących się latami , i nie zapominajmy to pływalnia odkryta i "zarabiała" tylko w sezonie , oczywiście jak sprzyjała pogoda . Na sentymenty i ratunek już dziś za późno .
11-01-2014 21:18:39
Łazarzanin
Popieram remont pływalni. Jeśli dopuścimy do zmiany przeznaczenia terenu na jakieś warsztaty, kino, i inne propozycje, które przedstawia Kolektyw, to już nigdy nie będziemy mieli basenu w tym miejscu. Nawet jak znajdą się pieniądze na przebudowę pływalni, to zaczną się protesty ludzi z kolektywu, że włożyli w ten teren tyle pracy i ludzie się już przyzwyczaili, że nie ma basenu......i będzie 150 tysięcy powodów, żeby jednak pływalni nie przywrócić.
10-01-2014 18:29:21
kaśka
Tam powinna być pływalnia, a nie jakiś ogródek!
10-01-2014 13:51:23
dobry pomysł
oczywiście popieram jako alternatywę dla zarastania tego terenu chwastami
10-01-2014 08:55:12
cichy
Kolektyw - ok ale nie podobają mi się te pomysły . Dla mnie powinno się przeprowadzić gruntowny remont a nawet rozbudowę tej pływalni , kiedy byłem nastolatkiem bardzo lubiłem tam chodzić , aż żal patrzeć na upadek tego obiektu !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

17

cze

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Koncert "Psalmy mówią" w wykonaniu Andrii Merkhel – ukraiński kompozytor, kurator projektów teatralnych i artystycznych oraz wykonawca

20

cze

14:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla seniorów - Wikliniarstwo

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: