Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pośmiertna wystawa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pośmiertna wystawa
04-02-2023 17:19   Janusz Ludwiczak
W Klubie "Krąg" otwarta została wystawa prac malarskich Mieczysława Hofy. Artysta zmarł 23 stycznia 2016 r.

Mieczysław Hofa urodził się 1 stycznia 1952 r. w Luboniu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych (PWSSP) – obecnie Uniwersytet Artystyczny, uzyskując dyplom z malarstwa i rysunku.

– Kreska, kształt, plama, kolor oraz ich wzajemne relacje, powiązania i zależności - to podstawowe atrybuty pracy na płaszczyźnie w mojej niekończącej się przygodzie z wyobraźnią. Są one wspaniałym surowcem, dzięki któremu czuję się magiem, twórcą, architektem. Manipuluję nimi na różne sposoby. Konfrontuje je z własnymi wyobrażeniami, stereotypami, schematami, konwencjami. Dzięki nim stwarzam nową rzeczywistość, jedyną, niepowtarzalną, autentyczną - moją własną, która jest nie mniej realna od tej niby obiektywnej, w której wszyscy razem funkcjonujemy. Chciałbym, aby to było malarstwo, wobec którego nie da się przejść obojętnie... – mówił o sobie Mieczysław Hofa.

Artysta zmarł 23 stycznia 2016 r.

W piątek w "Kręgu" odbył się wernisaż pośmiertnej wystawy Mieczysława Hofy.

– Obrazy niezwykłe i ciekawe; nikt nie przejdzie obok nich obojętnie. Wystawa szczególna bo pośmiertna. Pozostały obrazy, które są cząstką osobowości artysty; jego myśli, przeżyć, sposobu widzenia świata. Doskonałe warsztatowo, budzą emocje i podziw – zaznacza Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

Wystawę można oglądać do 15 lutego w dni robocze w godz. od 10:00 do 20:00 w Klubie Osiedlowym "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37. Wstęp wolny.


Fot: Maria Łazarz (1-16), Klub "Krąg (17-21)

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: